Miejscowości

Miejscowości

Miejscowości
Les2Alpes


Gdy odwiedzisz Les2Alpes Twój świat wywróci się "do góry nogami"! Dlaczego?

Les Deux Alpes (w skrócie Les2Alpes lub 2Alpes) to jeden z najchętniej odwiedzanych rejonów narciarskich w całych Alpach. Leży na wysokości od 1300 do 3520 m n.p.m. i jest drugim (po Chamrousse), najstarszym we Francji ośrodkiem narciarskim.

Pod względem ukształtowania ośrodek otrzymał ciekawy przydomek „upside-down”, ponieważ dolne jego stoki so bardziej strome i wymagające niż jego górna część. Stanowią one niejako zaprzeczenie wszystkiego, czego możemy się spodziewać po stokach w Alpach. Naturalnie pomijając piękne widoki, krajobrazy i pejzaże, które stanowią nieodłączną część tego regionu.

Les2Alpes oferuje swoim gościom 225 km zróżnicowanych dobrze przygotowanych tras narciarskich, bardzo szybkie gondole, największy w Europie obszar do jazdy na lodowcu, kolejkę podziemną oraz połączenie z obszarem narciarskim w sąsiednim Departamencie Alp Wysokich. Śnieg, doskonale przygotowane nartostrady oraz fantastyczna zabawa są tu gwarantowane. W słoneczne dni można podziwiać najwyższy szczyt alpejskiej góry Mont Blanc (Kto pamięta „Kordiana” Juliusza Słowackiego? On tam był!!!!).

Liczne bary, puby, restauracje, imprezy plenerowe i międzynarodowe przez lata stały się ogromnym atutem tego miejsca. Gdy zmęczy Cię jazda na stoku w Les2Alpes znajdziesz takie atrakcje jak basen, lodowisko, skutery śnieżne, wspinaczki, loty helikopterem i wiele innych. Na najwytrwalszych czekają nocne zjazdy na doskonale oświetlonych i utrzymanych stokach.

Les2Alpes, mekka narciarzy freestylowych oraz snowboardzistów, posiada dwa ogromne parki snowboardowe. Pierwszy, znajdujący się na 2600 m n.p.m., jest otwarty tak długo, aż pozwolą na to warunki śniegowe. Drugi położony 3200 m n.p.m. daje szanse śnieżnej zabawy nawet do połowy lipca. Dzięki nieustannej modernizacji, oraz doskonałemu utrzymaniu, snowpark zyskał sobie miano jednego z najlepszych w Europie, a także na świecie. Znajdziesz tu raili, box´y, kickery, Air Bag, axe pipe, half-pipe oraz Chillout Area.

Les 2 Alpes, le Glacier at 3200mt

Les 2 Alpes le glacier 3200m

Les 2 Alpes, le Glacier at 3400mt

Webcam Les 2 Alpes - glacier
Risoul-Vars


Stacja narciarska Risoul, wraz z pobliskim Vars tworzą największy we francuskich Alpach Południowych ośrodek narciarski Domaine de la Forêt Blanche.

Nazwa La Forêt Blanche, oznaczająca biały las, została tutaj użyta nie przypadkowo. Region ten jest bowiem w wysokich partiach mocno zalesiony, co stanowi doskonałą ochronę w czasie gorszych warunków pogodowych przed wiatrem i zacinającym śniegiem. Stąd także przydomek: obszar białego lasu.

Ośrodek oferuje ponad 180 km nartostrad o różnych stopniach trudności, 57 wyciągów narciarskich, specjalne strefy freeride´u, 45 km tras dla narciarzy biegowych, oraz doskonały system naśnieżania. Dodatkowymi zaletami tego ośrodka są bardzo dobra przepustowość wyciągów oraz przepiękne leśne krajobrazy Alp Południowych.

Vars jest mozaiką 4 miejscowości: Sainte Cathérinr, Sainte Marie, Saint Marcelin oraz Vars Les Claux, w który doskonale zachowano górski klimat regionu. Risoul natomiast to przepiękne stoki o północnej ekspozycji, otoczone drzewami i otwarte na wyższych partach.

Region oferuje doskonałe warunki dla narciarzy początkujących (bezpłatna strefa), średniozaawansowanych (mieszanka łatwych tras niebieskich i niezbyt trudnych czerwonych) oraz zaawansowanych (słynny stromy stok KL).

Amatorzy snowboardu i freeskiing´u także znajdą tu coś dobrego dla siebie. Wybudowanym na wysokości 2400 m n.p.m. i zajmującym powierzchnie 8 hektarów snowparku można spróbować jazdy na ciągach hopów i kickerów. Wypróbować Big Air, tor do boardercross´u, poręcze i box´y, oraz przeszkody w kształcie liter alfabetu, np. S, Y, X. Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych parków w regionie. Jeśli i tego Ci mało, sam możesz zbudować swoje przeszkody w strefie „Pimp my park”.

Ośrodek nie zapomina również o Paniach, które coraz liczniej odwiedzają „Girl Park”, z 16 modułami o ciekawych kształtach i kolorach. Jest to także miejsce spotkań początkujących snowboardzistów, którzy trenują swoje umiejętności również w „Park des Ecrins” ( 17 boxów oznaczonych wg stopnia trudności, liczne moduły i boxy).

Najlepszym dowodem na to, że region ma wiele do zaoferowania, jest fakt iż w 2005 roku Vars był sceną dla European Freeride Finals.


Chamrousse


Wiecie skąd się wzięła nazwa Chamrousse? Według jednej z teorii wioska zawdzięcza swoją nazwę wieczornemu słońcu, a dokładnie barwie jaką przybiera śnieg, gdy ono zachodzi: „ Le Champ Roussi” czyli czerwone pole.

Chamrousse to ośrodek narciarski w południowo-wschodniej Francji, powstały jako wioska olimpijska w 1968 roku. Dzięki jej usytuowanie jest uznawana za jeden z najbardziej urokliwych alpejskich rejonów. Znajduje się na wysokości 1.700 m n.p.m., wraz z całym obszarem ok. 100 km tras narciarskich, nasłonecznionym aż do późnych godzin wieczornych.

Stacja narciarska Chamrousse znajduje się w górnej części masywu Belledonne, około 30 km od Grenoble, i jest podzielona na dwie dzielnice: Chamrousse 1650 oraz Chamrousse 1750-1700.

Na terenie ośrodka znajdują się dwa snowarki. Jeden doskonale wyposażony w przeszkody, oraz halfie, i drugi stworzony z myślą o tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. W strukturze parku znajdują się: 2 tory – boardercross i skicross, odcinek slopestyle, 5 kickerów, 13 raili oraz Big Air. „Sunset Park” ma prawie 500 m. długości, oraz strefę Chill Zone.

Chamrousse to także dużo jazdy w leśnych przesiekach (idealne dla początkujących), jazdy w głębokim śniegu (coś dla pro riderów) i doskonale przygotowana infrastruktura. Liczne bary, restauracje, kasyna oraz après-ski.


Val Thorens


Zastanawialiście się kiedyś, gdzie możecie dotknąć nieba? Znamy takie miejsce! Całkiem niedaleko. Val Thorens, miasteczko położone na wysokości 2300 m n.p.m. w południowo-wschodniej Francji. Jest ono częścią Trzech Dolin, a zarazem zdobywcą tytułu najlepszego ośrodka narciarskiego w prestiżowym rankingu World Ski Awards.

Val Thorens oferuje swoim gościom nowoczesną infrastrukturę, 30 wyciągów obsługujących ponad 60.000 osób na godzinę, 140 km własnych szlaków zjazdowych, doskonałe połączenie z pozostałymi dwoma miejscowościami Trzech Dolin: Courchevel i Meribel, oraz bogate oferty rozrywek après-ski. 50 restauracji, bary, dyskoteki, kino, skutery śnieżne, tory saneczkowe i wiele innych. Tu zawsze miło, i w międzynarodowym towarzystwie, zakończysz udany dzień na stoku. Jeśli natomiast nie możesz doczekać się nocnych imprez, zacznij zabawę już na stoku w barze La Folie Douce.

Rezydencje oraz hotele są położone zaraz przy wyciągach, dlatego narty zakładasz od razy po wyjściu z budynku. Nie potrzebujesz rozkładu jazdy Skibusów, nie stoisz w kolejkach, nie martwisz się o transport. Na nartach może poruszać się praktycznie w obrębie całego centrum, gdyż zostało ono wyłączone z ruchu samochodowego.

Dla miłośników snowboardu i freeski, od 2007 roku, Val Thorens przygotowało ponad 70 000 m² snowparku, z kickerami, belkami, rail´ami i box´ami, torem do boardercrossu oraz innymi bardziej rozbudowanymi modułowo przeszkodami, które pozwolą Ci spróbować figur akrobatycznych w warunkach pełnego bezpieczeństwa. Kiedy już skoczysz i wykonasz salto (miejmy nadzieje, że celowo) dzięki wyciągom krzesełkowym (Moutiere) i orczykowym (Plateaux) łatwo wrócisz na miejsce startu.

To jak? Dotkniesz z nami nieba? Zapraszamy!

Panorama Val thorens
Valmeinier


Valmeinier nazywany często miniaturą Trzech Dolin, usytuowana jest w południowo-wschodniej Francji, pośrodku przepięknej doliny Mourienne.

Płaskowyż na którym została zbudowana okalają szczyty Le Cret de Quart a Le Gros Cret. Tutaj przeszłość przenika do teraźniejszości, a tradycja idzie w parze z nowoczesnością. Część historyczna stacji narciarskiej Valmeinier 1500 po dziś dzień zachowała charakter alpejskiej wioski górskiej, natomiast znajdująca się powyżej stacja Valmeinier 1800 ( większa i nowocześniejsza) pomimo swojej ciągłej rozbudowy, idealnie współgra z krajobrazem Alp. Całość niepowtarzalnego klimatu dopełniają małe sklepiki i przytulne restauracje w pobliżu stoków.

Valmeinier oferuje odwiedzającym 86 stoków wszystkich kategorii, o łącznej długości ok. 150 km, 33 wyciągi oraz 70 procent powierzchni tras położonych powyżej 2 000 m. n.p.m. (co znacząco wpływa na komfort jazdy i możliwość lepszego utrzymania stoku).

Snowpark Valmeinier klasyfikowany jako piąty we Francji i piętnasty w Europie pod względem atrakcyjności posiada certyfikat nadany przez Francuski Związek Snowboardowy (AFS).

Odpowiednio utrzymywany przez specjalistów z tej dziedziny snowpark „Galibier Thabor” jest otwarty na zróżnicowany poziom umiejętności, zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów. Każdy znajdzie tu coś dobrego dla siebie: half-pipe, ski-cross, skocznie dla zawodowców big airs oraz handrails.

W okolicach zielonych tras znajdują się strefy easy parków, które są dostępne dla osób początkujących (małe skocznie, wyprofilowane skręty). Natomiast w strefach tak zwanych speer-racing zone można dokonać pomiaru prędkości swojego przejazdu, a także nauczyć się kontrolować swoją drogę hamowania.

Valloire - Webcam la SETAZ
Puy Saint Vincent


Puy Saint Vincent, dawna wioska górska, a obecnie ośrodek narciarski położony na terenie malowniczego Parku Narodowego „Les Ecrins”, pomiędzy szczytami Le Pendine (2750 m n.p.m.) a Les Têtes ( 2044 m n.p.m.) w Alpach Wysokich.

Słynie on ze specjalnego mikroklimatu oraz, ze względu na położenie, doskonałej ochrony przed wiatrem. Ponadto bliskość lodowców zapewnia świeży śnieg oraz doskonałe warunki do jazdy przez cały sezon.

Puy Saint Vincent oddaje do dyspozycji gości dwie stacje narciarskie: Station 1400 i Station 1600, 75 kilometrów zróżnicowanych tras, 34 stoki narciarskie, 13 wyciągów narciarskich oraz 30 km tras przeznaczonych dla narciarzy biegowych. Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość zjazdów poza trasami, wzdłuż stoków leśnych. Jest to opcja dla bardzie zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, którzy odnajdują przyjemność w jeździe w głębokim śniegu, w rejonie Col do Bal, Vallon de Narreyroux oraz Bois de Coqs.

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych tras jest przepiękny widok rozciągający się na Masyw Ècrin.

Dodatkowe atrakcje jakie zapewnia ośrodek po skończonym dniu na stoku to: puby, bary, dyskoteki, skutery śnieżne, tor saneczkowy, kulig z psim zaprzęgiem, wędrówki w rakietach śnieżnych, kino, sauny parowe, łaźnie czy jackuzzi.

Na snowboardzistów, na jednym ze stoków, czeka snowpark z licznymi atrakcja oraz podświetlanym w nocy torem do boardercrossu. W parku możecie poćwiczyć swoje umiejętności na halpipe, woops´ach, spine, slajdach lub wyciągu zaczepowym Rocher Noir. Część dla początkujących posiada własny wyciąg.

La piste des Coqs
La piste des Coqs
Vue sur la Pendine
Vue sur la Pendine
Le rocher Noir
Le rocher Noir
Le Secteur 2000
Le Secteur 2000

Les Sybelles


Les Sybelles to czwarty co do wielkości kurort narciarski i jeden z najlepiej rozwijających się ośrodków we Francji. Powstał on z sześciu pojedynczych terenów, które udało się scalić zachowując przy tym odrębny charakter i tożsamość każdego z miejsc. 6 stacji narciarskich: La Toussuier, St. Jean d´Arves, Les Bottie´res, st. Sorlin d´Arves oraz Jarriev znajdują się na wysokości pomiędzy 1500 a 1800 m n.p.m. Ta niesamowita struktura rozmieszczona została na dwóch obszarach: Pole Sybelles i pole Albez Montrond.

Zarówno narciarze, jak i snowboardziści mogą liczyć tu na dużą dawkę wrażeń. Same nartostrady to prawie 310 km zapierających dech w piersiach widoków, bardzo szybkie wyciągi krzesełkowe oraz doskonałe sztuczne naśnieżanie, które zapewnia białe szaleństwo od grudnia, aż do końca kwietnia (w górnych partach powyżej 2500 m n.p.m. jazda na nartach i snow możliwa jest cały sezon).

Region ten, poza dobrymi i beztłocznymi trasami narciarski, cieszy się ogromnym wzięciem dzięki bardzo rozbudowanej ofercie sportowej: narciarstwo biegowe, psie zaprzęgi, wędrówki w rakietach śnieżnych, oraz szerokiej gamie rozrywek apres-ski: dyskoteki, puby, bary, centrum wellness, sauna turecka, łaźnia, sklepy i restauracje.

Dla miłośników freestle´u Les Sybelles proponuje szaleństwo w głębokim śniegu oraz jazdy poza trasami w dolinie pomiedzy Le Corbier i La Toussure a rejonem L´Ouillon. Najlepsze nie oznakowane trasy są na zboczach Les Perrons.

Na zapaleńców podniebnych akrobacji czekają dwa snowparki. Pierwszy „Easy Park” przeznaczony jest dla początkujących riderów i znaleźć tam można boxy, raile oraz 4 skocznie od 2 do 6 m wysokości. Snowpark „Sy´x Park” zapewnia podwójnie łamany 10 metrowy rail, 2 skocznie odpowiednio po 15 i 20 m, 4 skocznie od 6 do 8 m, 12 metrowy S-box oraz 1,5 km tor do boardercrossu, 14 skoczni i tyleż samo górek.

W Les Sybelle każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać nowoczesne kurorty i cieszyć się bezpośrednim sąsiedztwem wyciągów narciarskich, lub pozostać w klimacie alpejskiej wioski górskiej i rozkoszować się słońcem, śniegiem oraz winem, zagryzanym tutejszej produkcji serem.


Les Orres


Les Orres położone jest w południowo-wschodniej Francji w Alpach Wysokich, nad jeziorem Serre Ponçon. Nasłonecznione stoki, trasy widokowe i otoczenie lasów modrzewiowych sprawiają, że ośrodek jest wyjątkowo lubiany przez narciarzy i snowboardzistów.

Les Orres jest kameralną, dynamicznie rozwijającą się stacją narciarską, która składa się z trzech dzielnic położonych na różnych wysokościach: Paramount 1550 metrów nad poziomem morza, Centre Station 1650 metrów nad poziomem morza, Bois Méan 1800 metrów nad poziomem morza. Ośrodek oferuje trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności, doskonałe zarówno dla osób początkujących jak i doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Wśród nich znajduje się najdłuższa trasa ośrodka narciarskiego, tzw. „Grand Cabane“ o długości niemal 6 kilometrów. Natomiast trasy: Boussolenc, Bergerie, Myrtilles i Clos Deguis, zapewniają niezapomniany widok na położone w dolinie wioski oraz jezioro Serre Ponçon. Zaawansowani narciarze mogą podjąć tu kilka prawdziwych wyzwań, jak na przykład najtrudniejsza, nosząca swoje imię nie bez przyczyny, trasa „L‘Horrible“ („przerażająca“) lub czarna trasa „Pousterle“, wykorzystywana również do organizacji międzynarodowych zawodów.

Nawet w wypadku braku opadów świeżego śniegu stoki są bardzo dobrze przygotowane - Les Orres posiada doskonały zespół armatek śnieżnych, który jest w stanie pokryć 80% wszystkich tras.

Oprócz tras zjazdowych ośrodek posiada także wiele innych atrakcji: snow park, w którym znajdziecie liczne hopy, raile i boxy, a także slopestyle oraz tor do boardercrossu.

Po białym szaleństwie Les Orres oferuje dodatkowe atrakcje, takie jak: lodowisko, paragliding, tor saneczkowy, tenis, kręgle, bary, dyskoteki oraz restauracje i górskie schroniska.

Webcam du front de neige Bois Méan des Orres (Alpes du Sud) Webcam du front de neige Bois Méan des Orres (Alpes du Sud)
Livigno


Livigno to jeden z najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w Europie. Niegdyś wioska do której, ze względu na wysokogórskie położenie, można było dotrzeć tylko przez kila miesięcy w roku, dziś dzięki rozbudowanej infrastrukturze narciarskiej i drogowej jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez narciarzy. To włoskie miasteczko otaczają dwa masywy górskie: Mottolino i Carosello praktycznie zawsze nasłonecznione i naśnieżone – warunki narciarskie zatem bardzo dobre. Livigno ta przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest „Piccolo Tibet”. Śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie dlatego w Livigno proponujemy Państwu zakonczyc sezon zimowy.Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, iż jest to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach, a wieczorem na parkietach dyskotek. Livigno obecnie jest najpopularniejszym miejscem w Alpach. Dodatkowym atutem tego urokliwego miejsca jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z tanim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym.

Ośrodek narciarski oferuje 140 km tras zjazdowych, w tym 10 km tras czarnych, 50 czerwonych i 40 niebieskich – ponad 50 tras snowbordowych i narciarskich. Do dyspozycji narciarzy są najnowocześniejsze wyciągi w liczbie 30, a w tym 16 orczykowych, 11 krzesełkowych i 3 gondole. Na stokach znajdują się bary, gdzie można odpocząć i podziwiać widoki.

Livinio webcam Livinio webcam
Gruzja

Góry Kaukazu? Gruzja? Czemu nie! To zupełnie nowość w naszej ofercie. Po zwiedzeniu dziesiątek europejskich kurortów czas na coś nowego! Idealnie przygotowane trasy, freeride jak z najlepszych filmów, niepowtarzalny klimat, snowpark, bary z lokalnym jedzeniem, wino i czacza to tylko nieliczna część atrakcji cechująca ta wspaniałą miejscówkę. Gruzja to idealny wybór na zimowy wypoczynek.

Na narty samolotem!

Z Polski do Gruzji latają linie LOT (Warszawa - Tbilisi) i Wizz Air (Warszawa – Kutaisi). Zakup odpowiednio wcześniej biletu lotniczego daje możliwość uzyskania korzystnej ceny (przelot w obie strony juz od kwoty 500 zł!).
W niespełna 4 godziny samolotem możesz przenieść się w góry Kaukazu. Tibilisi jest oddalone 120 km od Gudauri, Kutaisi 300 km transfer z lotniska odbywa się zorganizowanymi busikami bądź marszrutką.

Miejscowość Gudauri położona jest na wysokości 2000 m n.p.m.. Wyciągi umożliwiają wjazd na wysokość powyżej 3200 m n.p.m. i jazdę kilkunastoma trasami, które zostały zatwierdzone i certyfikowane przez Międzynarodową Federację Narciarską, o różnym poziomie trudności i łącznej długości ponad 60 kilometrów (Poziom tras: 50% - trasy łatwe, 45% - trudniejsze, a 5% - najtrudniejsze). Przy słonecznej pogodzie można zobaczyć Kazbek- jeden z najwyższych szczytów Kaukazu.
Na miejscu dostępne są nowoczesne wyciągi krzesełkowe jak również 12 osobowa gondola.
Gudauri to klimatyczna miejscowość, z dostępem do lokalnych barów i restauracji, gdzie można spróbować pysznej kuchni czy popularnych trunków.

Dodatkowe atrakcje
Jeśli poczujesz, że jazda na stoku nie jest dla Ciebie wystarczająca… to nie problem! Kolejną atrakcją, którą daje nam Gudauri to lot paralotnią, freeriding -wyprawy poza trasami z przewodnikiem bądź heliskiing- lot helikopterem i zrzucenie w dziewiczy puch. Emocje są niepowtarzalne, a widoki nie do opisania.

Promocje
Zostań Ambasadorem Steeze na wyjazdach zimowych

ambasador steeze

Zostań Ambasadorem STEEZE TRAVEL

Zniżki Steeze na wyjazdy zimowe

first minute

Kliknij i zobacz jak obniżyć koszty wyjazdu